?> Tisková zpráva › První Pivní Tramway ‹ První Pivní Tramway
První Pivní Tramway

Tisková zpráva z tis. konference konané 19. 4.2010 12:00 hodin v První Pivní Tramway u příležitosti trojnásobného křtu :

1. Brožury ALIANCE P.I.V. – pokřtěno pivním speciálem.
2. Pivních listů – pokřtěno pivním speciálem.
3. Webových stránek www.aliancepiv.cz -virtuálně pokřtěno pivním speciálem.

ALIANCE P.I.V. je sdružení špičkových (prozatím jen) pražských pivních barů, které se specializují na široký výběr čepovaných piv z malých českých pivovarů. Vytvořením této ALIANCE P.I.V. Pivně Inteligentních Výčepů, chceme jak podpořit malé pivovary jejich propagací, tak vyjít vstříc těm milovníkům piva, kterým nestačí stereotypní nabídka drtivé většiny hospod v Česku, omezující se jen na několik zprofanovaných velkovýroben alkoholických nápojů pivního typu. Nejen pro tyto fajnšmekry bude zajištěn široký sortiment skvěle ošetřených piv a pivních speciálů, ale také právě formou Pivních listů vyčerpávající informace o právě točených pivech v daném aliančním výčepu.

1. Brožura.
Naším výhledovým cílem je přizvat do ALIANCE P.I.V. další a další výčepy nejen z Prahy, ale z celé České republiky tak, aby byla nabídka výčepů se zajímavými -„rotujícími“ pivy, což je jedna z podmínek přijetí do ALIANCE P.I.V., co nejširší a pokrytí republiky co největší. Tímto vyzýváme nejširší pivařskou veřejnost o informace o takovýchto výčepech, všude možně v republice, kde se piva střídají, kde to dělají lidé se zaujetím a zájmem a kde by byl i zájem o náš projekt.

2. Pivní listy.
Vždy nám vadilo, že téměř na každé lahvi vína se dočtete mnoho informací o daném víně, odrůdě, trati atd., atd., ba i o vinaři. Ale na lahvi piva je toho většinou pramálo a ve výčepech se o daném čepovaném pivu nedovíte v naprosté většině z hola nic. Ani například o obsahu alkoholu a chtít někde zjistit od personálu například jednotky hořkosti piva co čepují je většinou marné. Kromě toho, že čepují desítku, nebo dvanáctku, tak neví personál v drtivé většině vůbec nic navíc. To nám přišlo jako škoda zvlášť, když čepujeme v našich výčepech často úplné pivní skvosty.

3. Webové stránky.
Na webových stránkách www.aliancepiv.cz se dovíte, co se kde v které alianční hospodě chystá, co se kde právěčepuje a dočtete se, co se v našich hospodách dělo či děje. Nechceme nijak vytvářet další pivní web, naopak chceme než informace všeobecně poskytovat, tak je spíš právě formou Pivních listů schraňovat a uchovávat do budoucna a být vlastně jakousi databankou českých, moravských a slezských piv. Vše záleží na ochotě pivovarských nám ty konkrétní informace poskytovat, ale věříme, že až uvidí naše webové stránky, tak v plném rozsahu pochopí náš záměr a budou se aktivně podílet na doplňování např. Pivních listů.

Jiří Bejček Stehlíček = První Pivní Tramway;

Jan Hanz Charvát = Zlý Časy;

Miroslav Holý = Merenda;

Pavel Holčák = Obžerství;

Miroslav Wagner = U prince Miroslava;

Tomáš Erlich = Sdružení přátel piva.