První Pivní Tramway

…opouštěli jsme Zlý časy se slzami v očích, ale nebylo nazbyt. Čekala nás První pivní tramway, která je opravdu fenomén. Unikátní pivní tramway s odborným výkladem majitele Jirky “Bejčka“ Stehlíčka. Abych nepředbíhal, cesta na Spořilov je jednoduchá, tramvají 11 na konečnou. Až vystoupíte a budete se ptát kde to je, tak prostě tady. Stojíte u toho.

Výklad Bejčka  je impozantní, bohužel Vám neřeknu co všechno zahrnuje, i na pánské záchodky se dámy podívají není to tím, že bych si ho nepamatoval, ale jednoduše tohle si musíte zažít sami aniž by vám o tom někdo něco řekl. Menší nápovědu najdete ve fotogalerii.

Bohužel nebyla Tramway ALE 11°, pivo přímo pro Bejčka, ale on říká aby si na něj lidi moc nezvykli a aby se na něj těšili. Skvělá strategie. Všechno nám vynahradil právě kocour PALE ALE o kterém už byla řeč. Představte si, že klidně sedíte a pijete a nejednou dostanete chuť na šneky (stává se Vám to taky často? ? ) tak  si prostě  dáte šneky, kteří  se jmenují ŠNEKY TAKY. Vynikající chuťovka, čtyři borci v ulitě, bylinkové máslo a toast. Je to zvláštní kombinace-šneci, které znáte jakože francouzkou specialitu a prostředí První pivní tramwaye-parádní kombinace.
Následovaly další a další smečky kocourů a další bomba, Žoltyho klobása k tomu štípepaprička. Pravý maďarský klobás od nás rovnou do Vás. Pokud nemáte rádi pálivé klobásy,tuhle rádi mít budete, jsem toho živým důkazem. V tu ránu přijde Karel(tramwajácký číšník) jestli nechceme vyzkoušet speciálek od Rambouska-fíkové pivo-chceme. Jak mám popsat pivo z fíků, no je to pivo z fíků. Na mě až s moc velkou koncovou kyselostí,ale  to k tomu patří.
Čas a kocouři krásně plynou a zničeho nic přijde Bejček s lahví rumu Passers British Navy, které objednal brašule. Ale pozor k němu ještě patří kousek chleba a deci sodovky. Sníst chleba,vypít sodovku kvůli zahnání všech ostatních chutí a při tom slyšíte jak rum vznikl, jeho historii atd.atd. Je Vám řečeno jak ho správně vypít. Eskapávádní záležitost. Když se ptáte co to je-to je rum. No dobře ale co je to za chuť-to je chuť rumu. Po pěti dalších otázkách a pěti odpovědích že je to rum, pochopíte, že vlastně do teď jste rum nikdy nepili. Tohle je rum pánové, tohle kolem brambor ani neprošlo jako ty český sračky.

Uznejte sami, že odsud se nikomu nemůže chtít. Bohužel musíme, náš plán je v plném proudu.

Přišel třetí špek.

Na rozloučenou dostáváme ještě každý pivo v lahvi, ale nebylo to jen tak nějaké pivo. Byl to Brewdog-lahváče nechlastám, ale tohle pivo zatím jinak než v lahvi neznám a je to nejlepší pivo v lahvi co znám. Všichni víme jaký je rozdíl mezi točeným a lahvovým bludišťákem.

Celý článek najdete ZDE